Eliminuj, automatyzuj, deleguj (ead)

Od czasów studenckich zastanawiam się jak automatyzować zadania w swoim życiu? Co to znaczy automatyzuj? Jak automatyzować mądrze?

Dwa tygodnie temu, oglądając filmik na youtube, w tle zauważyłem sentencję: eliminate, automate, delegate (eliminuj, automatyzuj, deleguj – ead). Jest to uproszczona wersja, znanej mi z książki „4 godzinny tydzień pracy” (autor: Timothy Ferriss) sentencji: eliminate, simplify, automate, delegate (eliminuj, upraszczaj, automatyzuj, deleguj). Czytałem tą książkę i w głowie zaczęło mi się układać to co staram się robić z moimi zadaniami.

Wróćmy zatem do jednego z postów o czujnikach ruchu. Najpierw zastanawiałem się czy można jakoś wyeliminować zapalanie światła. Okazało się, że to raczej nierealne. Chyba, że mieszkamy w okresie dnia polarnego za kołem podbiegunowym. Następnie zacząłem się zastanawiać czy można by uprościć coś więcej niż włącznik, kabel, żarówka i ja, który włączam światło (córce w nocy). Tutaj również niewiele można zrobić. Nie mogę uprościć żadnego z tych elementów ani go usunąć. Kolejnym krokiem była automatyzacja. Dla mnie naturalnym pomysłem było połączenie włącznika z czujnikiem ruchu w celu wyeliminowania mojej osoby. Po szczegóły odsyłam do posta.

Staram się postępować z każdym z moich zadań w podobny sposób.

automatyzuj

Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi tematami napisz o tym. Zapraszam do innych artykułów na blogu i na facebooka.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Odtwórz” ]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *