Czujnik ruchu w domu – aktualizacja

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Odtwórz” ]

W poprzednim poście zastanawiałem się czy zamontować czujnik ruchu w łazience? W tym tygodniu zamontowałem właśnie takie gniazdo z czujnikiem ruchu, a więc automatyka zawitała w łazience. Skoro zabrałem się już za ten temat to postanowiłem poprawić umiejscowienie czujnika w kuchni i wypróbować urządzenia innej firmy – tym razem kupiłem 2 czujniki Düwi.

Gdzie zamontować czujniki ruchu

  1. W pokoju córki pozostaje bez zmian.
  2. W kuchni czujnik zmienił swoje położenie i umiejscowiłem go trochę wyżej. Czas i tryb pracy pozostawiłem bez zmian.
  3. W łazience czujnik zapala prostą przejściówkę z gniazdka na żarówkę. Czas ustawiłem na około 5 minut, a obszar działania na maksimum, czyli 9 metrów. Tryb automatyczny będzie włączony cały czas lub tylko w nocy. Niestety, miejsce jest trochę niefortunne, ponieważ częściowo zasłania go pralka.

Czujnik ruchu w praktyce

A tak rozwiązanie prezentuje się w praktyce:

ledy i czujnik
Ledy z czujnikiem ruchu

automatyka w łazience
Automatyka w łazience

Co dalej? W przyszłości zastanawiam się nad zamontowaniem czujnika w innych pomieszczeniach. Mam czujniki 2 firm i ciekaw jestem jak wypadnie porównanie. Jeśli chodzą Ci pod głowie podobne pomysły to napisz o tym w komentarzach. Jak można jeszcze użyć takie urządzenia w mieszkaniu? Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi tematami to napisz o tym. Od niedawna założyłem konto na facebook’u, na które zapraszam.

One comment

  1. Ostatnio zainstalowałem czujnik w kuchni przy zlewie. Ma służyć do wysłania informacji do pompki recylkulacji ciepłej wody. Oszczędzamy mnóstwo wody. Taka mała automatyka domowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *