Automatyka bez pisania kodu

U każdego automatyka, który prowadzi bloga, prędzej czy później, pojawia się potrzeba wysyłania informacji do innych serwisów typu facebook, instagram lub twitter. Im więcej treści publikujemy tym większy chcemy mieć zasięg. Na początku tworzymy posty, ręcznie udostępniamy informacje o tym na facebooku. Po jakimś czasie pojawia się twitter – tam również ręcznie udostępniamy informację, że już opublikowaliśmy post. Z biegiem czasu pojawiają się kolejne serwisy: pinterest, instagram, youtube… Czy nie wygodniej byłoby tylko napisać posta? Gdyby ktoś za nas rozesłał do wszystkich tych serwisów informację, że już jest nowa treść.

ifttt.com lub Microsoft Power Automate

Z pomocą przychodzą takie serwisy jak ifttt.com lub Microsoft Power Automate (Microsoft Flow).

Automatyka z Microsoft Power Automate

O MPA dosyć sporo można dowiedzieć się z kanału youtube Kevina Stratverta. Polecam zajrzeć tutaj.

Automatyka z IFTTT

O stronie ifttt.com można znaleźć bardzo wiele poradników. Sama strona posiada rozbudowaną sekcję Explore, w której można znaleźć przykładowe połączenia np. między WordPressem, a Twitterem i między Twitterem, a WordPressem.

wordpress to twitter
twitter to wordpress

Tworzenie nowego warunku w ifttt

Po utworzeniu konta najlepiej rozpocząć od sekcji explore, ale gdy już zaznajomimy się z nią, to warto utworzyć swój pierwszy automat. Wchodzimy do sekcji Creata i naszym oczom ukazuje się ekran jak poniżej.

automatyka

Wybieramy If This (Add) i przechodzimy do ekranu z wyborem warunku.

automatyka

W moim przypadku w warunku będzie wordpress.

automatyka

Nie będę opisywał całego procesu, ponieważ gotowiec można znaleźć tutaj.

Możliwości jest bardzo wiele, dlatego polecam samemu odkrywać najbardziej potrzebne funkcje dla automatyka.

Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi tematami napisz o tym. Tymczasem, tym wpisem zbieram kilka istotnych informacji i zapraszam do innych artykułów na blogu i na facebooka.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Odtwórz”]

One comment

  1. Zaskakuje mnie pomysłowość nowych technologii. Podejście no code jest coraz bardziej popularne i wszystko idzie w tą stronę aby więcej specjalistów mogło tworzyć programy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *